Objednávky:

731 528 242

Velkoobchod zeleninou a ovocem
rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny

Lusková zelenina


pěstuje se pro lusky nebo boby - podzemnice olejná (arašídy). Dále také boby, čočka, fazole, hrách, cizrna.

arašídy

fazole

hrách


Objednat:

  • telefon: 731 528 242 - Jan Půlpán 
  • objednávkový formulář


Podrobně o luskové zelenině:

Boby

čerstvé mají smetanovou nebo světle zelenou barvu, lusky by měly být křupavé a jasně zelené. Konzumují se studené i teplé, boby jsou výživná a sytá potravina s nízkým obsahem tuku, je vhodná do vyváženého jídelníčku.

Čočka

pěstuje se pro semena ukrytá v luscích po dvou, dosahuje výšky 40 cm. Může být žlutá, oranžová, hnědočervená, zelená nebo černá. Nejznámější je čočková polévka, slouží i jako příloha k masu.

Fazole

plodem jsou lusky obsahující fazole. U nás jsou nejčastěji hnědé, ale i zelené nebo žluté. Obsahují mnoho vitaminů, vyvolávají nadýmání. Prodávají se v nálevu nebo mražené.

Hrách

lusky obsahují dužnatá semena - hrášky. Pěstuje se na polích, není náročný na půdu, dorůstá až dvou metrů, pro hospodářství velmi důležitý. Typické jsou chutné plody obsahující vitamin B, vápník nebo hořčík.

Cizrna

podobná jako hrách, liší se velikostí a je chutnější. Kulatá zrna jsou větší, mají žlutou až žlutohnědou barvu. Tato lusková zelenina chutnající lehce oříškově obsahuje vápník a bílkoviny.

Arašídy

plodem podzemnice olejné jsou arašídy, někdy také buráky nebo burské oříšky. Arašídový olej se často používá jako náhrada olivového oleje, z arašíd se vyrábí máslo, jsou využívané i ve farmaceutickém a kosmetickém průmyslu.

Hledáme dodavatele

Hledáme dodavatele českého česneku

Přijímáme objednávky na krouhané zelí