Objednávky:

731 528 242

Velkoobchod zeleninou a ovocem
rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny

Košťálová zelenina


brukvovité rostliny - hlávkové zelí, čínské zelí, kapusta, kedlubny, květák, brokolice, růžičková kapusta.hlávkové zelí červené

čínské zelí

kapusta

kedlubny

květákbrokolice hlávkové zelí bílé
růžičková kapusta


Objednat:

  • telefon: 731 528 242 - Jan Půlpán 
  • objednávkový formulář


Podrobně o košťálové zelenině:

Hlávkové zelí

červené a bílé, vyšlechtěné z brukve zelné. Užitné jsou listy tvořící charakteristickou hlávku, podobné kapustě. Krouhané hlávkové zelí je vhodné syrové do salátů, vařené nebo kysané zelí se dává jako příloha.

Čínské zelí

významná zelenina v Asii, existuje mnoho typů lišících se vzhledem i velikostí. Tmavě zelené listy tvoří nehlávkující listovou růžici, dá se pěstovat celoročně, konzumují se listy narozdíl od pekingského zelí.

Kapusta

má tmavozelené listy, u nás se nejvíce pěstuje hlávková, skalduje se i mražená, vaří se nebo dusí. Bohatá na vlákninu, pomáhá např. při hojení kožních problémů. Růžičková kapusta snáší mrazy a má dvojnásobek vitaminu C než hlávková. Kadeřavá kapusta je jemně nahořklá.

Kedlubny

pěstuje se pro stonkovou hlízu - zelenou nebo červenou bulvu, konzumuje se syrový, buď celý nebo nastrouhaný v salátach, použitelné jsou i listy.

Květák

nebo také karfiol, využívá se bíle květenství, existují i zelené a fialové formy této košťálové zeleniny. Náročný na pěstování, je močopudný a nízkokalorický, dobrý do diety. Není vhodný pro osoby trpící dnou, působí protiskleroticky.

Brokolice

je blízce příbuzná květáku, má však menší růžici. Má barvu zelenou, nachovu ale i bílou. Pěstuje se pro dužnatý stonek, ke konzumaci se hodí syrová nebo dušená.

Růžičková kapusta

malé kuličky růžičkové kapusty obsahují spoustu užitečných látek - draslík, vlákninu, vitamin B1, C a kyselinu listovou. Vhodná pro polévky, masové vývary, ale dá se jíst i zapečená nebo smažená. 

Hledáme dodavatele

Hledáme dodavatele českého česneku

Přijímáme objednávky na krouhané zelí