Objednávky:

731 528 242

Velkoobchod zeleninou a ovocem
rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny

Tropické ovoce


pomeranč, citron, banán, ananas, kokos, mango, kiwi, avokádo, grep, granátové jablko, kaki, karambola, limetka, mandarinka, pomelo.


pomeranč citron banán ananas kokos


mango
kiwi
avokádo
grep
pomelo


granátové jablko
kaki
karambola
limetka
mandarinka


Objednat:

  • telefon: 731 528 242 - Jan Půlpán 
  • objednávkový formulář


Podrobně o tropickém ovoci:

Pomeranč

stromy (někdy i keře) mají kulovitou korunu a v mládí trnité větvičky, má bílé květy. Plodem jsou bobule - 5 až 12 cm, kulovité až oválné. Kůra je žlutá, oranžová nebo šarlatově červená. Konzumují se čerstvé, kompoty nebo osvěžující šťáva. Ze slupek se získává pektin a esenciální oleje.   

Citron

plod citronovníku, plody jsou vejcovitého tvaru, nepatrně větší než limetka. Barvu má tmavě zelenou až žlutou. Obsahuje velké množství kyseliny citronové a vody. Používá se jako přírodní okyselovadlo do pokrmů a kyselá šťává. Ač tropické ovoce, dá se pěstovat i u nás.

Banán

protáhlé ovoce je plodem banánovníku, váží 150 až 200 g (jedlých je 80%), při nízkých teplotách se kazí. Roste visící v seskupeních,

Granátové jablko


aromatické ovoce, sladkokyselá chuť, slupka obsahuje hořké látky. Jedlá část může působit projímavě.

Kokos

dutý a nepukavý plod kokosovníku ořechoplodného. Má tvrdou skořápku, uvnitř bílou dužninu a kokosovou vodu. Je kvalitním zdrojem energie, využívá se v potravinářství. Kůra se zpracovává v kokosové textilní vlákno.

Mango

má až 1000 druhů, je výtečným zdrojem vitamínů A a C, beta karotenu a draslíku nebo vlákniny. Plody mají rozmanité barvy, velikost i tvar. Uklidňuje nervy, posiluje zrak.

Kiwi

roste na popínavé rostlině s původem v Číně, ovoce skoro nejbohatší na vitamin C, velikostí je podobné slepičímu vejci, hnědá slupka je chlupatá, dužina obvykle zelená. Jeden strom vyprodukuje až 200 kg plodů. Existují jak zelená kiwi, tak zlatá, jí se syrová i upravená - dezerty, kompoty, koláče.

Ananas

plod vznikne splynutím sousedních bobulí, je pokryt tuhou kůrou. Na jedné rostlíně roste jeden plod, po dozrání rostlina uhyne. Sklízí se v okamžiku, kdy ananas žloutne, poté se řeže na plátky a kostičky. Pomáhá slinivce břišní nebo při slunečním úžehu.


Avokádo


zralý plod je tmavozelený až černý, uvnitř světležlutý a měkký. Je dlouhé 7 až 20 cm, váží 100g a 1kg. Obsahuje persin, který je jedovatý zvířatům, zejména pro papoušky.

Grapefruit


bílé a červené, plod má žlutou slupku s průměrem 10-15 cm. Vnitřek dělený na oddíly - bílé, růžové až červené. Obsahuje velké množství vitaminu C.

Kaki


plody jsou jasně oranžové, tvarem připomínají pomeranč nebo rajče, dorůstají 5-8 cm. Jedlé je jen vyzrálé, má zvláštní sladkou chuť.

Karambola


neboli činská hvězdice, čerstvou ji najdeme v ovocných salátech nebo jako ozdobu pohárů či nápojů. Dužina tohoto tropického ovoce je velmi šťavnatá, připomíná angrešt.

Hledáme dodavatele

Hledáme dodavatele českého česneku

Přijímáme objednávky na krouhané zelí