Objednávky:

731 528 242

Velkoobchod zeleninou a ovocem
rozvoz čerstvého ovoce a zeleniny

Peckoviny

čtvrtinu všech ovocných stromů tvoří peckoviny: třešeň, višeň, broskvoň (broskev), slivoň (švestka), meruňka a nektarinka.


třešeň

višeň

broskev

švestka

meruňkanektarinka
Objednat:

  • telefon: 731 528 242 - Jan Půlpán 
  • objednávkový formulář


Podrobně o peckovinách:

Třešeň

strom dorůstá výšky až 25 m, roste roztroušeně ve světlích lesích a křovinatých stráních, je pěstována i v horských oblastech. Plodem (průměr - 1 cm) je červená až temně rudá peckovice. Využívá se v potravinářství - kompoty, sirupy, marmelády, rovněž je kvalitní třešňové dřevo.

Višeň

nápadně podobná třešni, má stejné využítí. Strom dorůstá 10 m, má bílé květy rostoucí ve svazcích.

Broskev

roste na broskvoni obecné. Měkký plod má uprostřed pecku, kolem je oranžová dužina bohatá na bodu, zralý plod je načervenalý. Je zdrojem minerálů a vitamínů - draslík, vápník, sodík, železo nebo hořčík nebo vitamin C. Působí pozitivně na duševní pohodu člověka.

Švestka

slivoň švestka má plody modré až fialové peckovice s mírně nasládlou chutí. Švestky se konzumují syrové, konzervované nebo kompotované, vyrábějí se z nich povidla, knedlíky, buchty, po destilaci také slivovice. U nás je nejčastěji pěstovanou ovocnou dřevinou.

Meruňka

plodem jsou peckovice s oranžovým oplodím. Konzumují se buď čerstvé nebo jako marmeláda, jenž má oblíbenou kyselosladkou chuť, příjemně voní. Nevjíce se jí daří na jižní Moravě a východním Slovensku.

Nektarinka

příbuzná broskve, ze které byla vyšlechtěna. Liší se hladkým povrchem.Hledáme dodavatele

Hledáme dodavatele českého česneku

Přijímáme objednávky na krouhané zelí